Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sarny w porzeczkach 0
Sarny w porzeczkach

Sarny są pięknymi, majestatycznymi zwierzętami, jednak jednocześnie są jednymi z najbardziej uciążliwych szkodników, które niszczą uprawy. Na szczęście można się ich pozbyć w łatwy sposób bez konieczności stosowania specjalnych ogrodzeń. Są nimi repelenty, które świetnie radzą sobie z odstraszaniem saren. Wszystkie najważniejsze informacje na temat repelentu na sarny mogą znaleźć państwo poniżej, wraz z tym jak je stosować oraz czego unikać, gdyż jest to bardzo ważne, by prawidłowo i bez ryzyka korzystać z tego typu odstraszacza.

 

Repelent na sarny – jak pozbyć się saren z upraw owoców?

Sarny zazwyczaj dobierają się do owoców oraz kwiatów, przez co mogą bardzo negatywnie wpłynąć na zbiory oraz to, jak wygląda nasz ogród. Regularne podjadanie przez te zwierzęta może całkowicie zniszczyć mniejsze ogródki i zminimalizować zbiory do tego stopnia, że nie będzie to w ogóle opłacalne. Grodzenie często nie daje efektu, a sarny stają się coraz bardziej odważne, przez co walka z nimi zwykłymi metodami jest utrudniona. Na szczęście można skorzystać ze specjalnego repelentu na sarny o nazwie Biotec, który jest specyfikiem wonnym. Jak dobrze wiadomo sarny są bardzo podatne na zapachy, gdyż jest to ich główny narząd i najpierw czują, a dopiero potem są w stanie coś zobaczyć. Nie bez przyczyny jeśli chce się do nich podejść, trzeba iść pod wiatr, gdyż z wiatrem nas wyczują i uciekną. I właśnie o to chodzi. O zapach, który jest w stanie bardzo skutecznie je przegonić z danego terenu.

 

Biotec – jak działa?

Biotec to świetny odstraszacz na sarny. Imituje zapach drapieżnika lub człowieka, dzięki czemu zwierzę boi się podejść lub ucieka, gdy go wyczuje. Należy go oczywiście stosować w specjalny sposób, by mógł działać, jednak jak pokazują nasze doświadczenia, preparat działa również jeśli popsika się go po grządkach i przy wejściu na teren. Jest to raczej ciekawostka, gdyż należy go stosować w taki sposób, jaki widnieje na ulotce. Ważne jest przede wszystkim to, by preparat był rozprowadzony na wysokości pyska sarny. Wówczas efekt będzie najsilniejszy. Można to zrobić przy pomocy dyspensera lub zwyczajnej szmatki nasączonej repelentem. Wówczas będziemy mieć pewność, że repelent zadziała w taki sposób, jaki powinien, a sarna będzie ostrzeżona przez zapach o nadciągającym lub czającym się na nią niebezpieczeństwie.

 

Biotec – ekologiczny preparat na sarny

Dobrze wiemy, że ekologia jest obecnie bardzo ważna i nie każdy będzie korzystał z tanich, chemicznych repelentów, dlatego preparat Biotec, to rozwiązanie idealne pod tym względem. Jest całkowicie niegroźny dla środowiska, a co za tym idzie – można go stosować na wszelkich roślinach i zbiornikach wodnych. Skutecznie odstrasza zarówno sarny, jak i inne szkodniki takie jak dziki czy bobry. Dlatego też preparat Biotec jest polecany w rolnictwie ekologicznym.

 

Częstotliwość używania

Oczywiście każdy preparat musi być regularnie odnawiany, by mógł działać i nie inaczej jest w przypadku preparatu Biotec. Jest to mały minus tego repelentu, gdyż jeśli pada deszcz, prawdopodobnie zmyje repelent i trzeba będzie ponownie go rozprowadzić w najbardziej newralgicznych miejscach. Ponadto w zimie staje się nieco mniej skuteczny za sprawą niskich temperatur. Jest to jednak mały minus w porównaniu do tego, że jest bardzo skuteczny, a jak już wcześniej wspomnieliśmy, nawet podczas rozprowadzania go bezpośrednio na roślinach – jest w stanie skutecznie odstraszać sarny, zmniejszać szkody wyrządzone właśnie przez te szkodniki.

 

Należy pamiętać, że w trakcie rozprowadzania repelentu nie powinno się spożywać pokarmów, pić ani palić papierosów, gdyż takim sposobem może dostać się do organizmu. Ponadto po każdym użyciu należy umyć ręce, by nie zatrzeć sobie oczu oraz nie wprowadzić doustnie preparatu do swojego organizmu. Ponadto trzeba trzymać go z dala od zasięgu dzieci, najlepiej na wysokiej półce i mocno zakręcać, by uniknąć możliwości wylania się preparatu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl