Produkt dnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak pozbyć się bobrów 0
Jak pozbyć się bobrów

Bobry są zdecydowanie jednymi z bardziej uciążliwych szkodników, szczególnie dla tych, którzy zajmują się drzewami. Ciągłe obgryzanie kory drzew, co prowadzi do całkowitego ich zniszczenia to coś, czego chcemy uniknąć. Na szczęście powstały specjalistyczne repelenty, które świetnie radzą sobie z działalnością bobrów na danym terenie. Jaki to repelent i jak go stosować? Wszystkiego można będzie się dowiedzieć poniżej, do czego zachęcamy.

 

Bobry – jak się ich pozbyć?

Sposób na bobry nie jest wcale trudny i nie polega na pilnowaniu każdego drzewa z osobna. Specyfika ich działania jest zazwyczaj taka sama. Bobry zaczynają od nadgryzania kory, która po odłupaniu odsłania pień drzewa. Wówczas biorą się za przegryzanie drzewa, by w efekcie je powalić. Budowanie tam to główny cel bobrów, by mogły mieć lepsze środowisko do życia, za co trudno je obwiniać. Jako właściciele konkretnego terenu możemy jednak nie chcieć, by ogałacały teren z drzew, dlatego warto wówczas zastosować specjalne repelenty, które ograniczą ich działanie lub całkowicie zaniechają swoich działań w zależności od ilości stosowanego preparatu oraz odpowiednim jego ułożeniu. Mowa tutaj o Repelencie Biotec, który okazał się bardzo skuteczny na bobry. Jest on w przystępnej cenie i świetnie odstrasza niechciane szkodniki, które obawiając się o własne życie, zaniechują aktywności na danym terenie.

 

Biotec – najlepszy, by pozbyć się bobrów

Biotec to preparat wonny, który imituje zapach drapieżników będących zagrożeniem dla bobrów. Repelent świetnie sprawdza się na te zwierzęta, dlatego można go śmiało stosować. Jest to preparat wonny, jednak może być rozcieńczany z wodą, dlatego starczy na dłużej. Jego stosowanie jest bardzo łatwe i intuicyjne. Należy go rozprowadzać w miejscu, w którym żyją bobry oraz na korach, które są zagrożone ich działalnością. Warto jednak wiedzieć, że mimo świetnego działania, preparat ma też swoje wady, o których każdy powinien wiedzieć przed kupnem. Przede wszystkim należy wiedzieć, że po każdych deszczach, trzeba ponownie nałożyć preparat, gdyż zwyczajnie jest on zmywany przez deszcz. Ponadto w niskich temperaturach działa nieco gorzej, gdyż woń nie jest wystarczająco silna ze względu na niskie temperatury. Mimo tego, jest to jednak bardzo dobry repelent, którego działanie zostało wielorazowo potwierdzone.

 

Biotec – bezpieczny dla środowiska

Wiele repelentów jest tworzone przy użyciu sztucznych, negatywnie wpływających na środowisko środków, jednak nie jest tak w przypadku preparatu Biotec. Został on stworzony przy użyciu naturalnych składników, dzięki czemu jest on ekologiczny, co umożliwia stosowanie w każdych warunkach i środowiskach. Można go na spokojnie używać na wszelkiego rodzaju roślinach i zbiornikach wodnych. Jest całkowicie bezpieczny i nie przyczynia się do zatruwania natury, dlatego jeśli szukasz naturalnego repelentu, który nie zniszczy środowiska, to Biotec będzie dobrym wyborem.

 

Biotec – częstotliwość używania

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, należy pamiętać, że po każdym deszczu trzeba będzie odnowić dawkę repelentu ze względu na jego zmycie/rozwodnienie. Warto również pamiętać o tym, by stosować repelent na zmianę z innymi, gdyż po czasie zwierzęta mogą się przyzwyczaić do zapachu, który nie wiąże się z zagrożeniem, a po prostu występuje w tym miejscu. Wówczas proponujemy sięgnąć po inne repelenty, które również skutecznie będą odstraszać bobry. Wystarczy, by zmienić zapach drapieżnika lub wybrać inny rodzaj odstraszacza na bobry. Dobrze używane repelenty pozwolą pozbyć się szybko szkodników, a ich regularna wymiana wzmocni i utrwali efekt, dlatego jest to najlepszy sposób na to, jak pozbyć się bobrów.

Należy unikać kontaktu z repelentem, podczas rozprowadzania nie pić, nie palić ani nie spożywać jedzenia i po każdorazowym użyciu umyć ręce, by nie wprowadzić repelentu do organizmu poprzez usta lub zatarcie oczu. Ponadto trzymać z dala od dzieci, najlepiej na wysokich pułkach, gdzie nie będą w stanie sięgnąć.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl