Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Gdy dzik niszczy zasiew 0
Gdy dzik niszczy zasiew

Nie trzeba mieszkać na wsi, by wiedzieć, że dziki są problemem. Często w poszukiwaniu pożywienia kierują się na przedmieścia lub do miast, gdzie kosze na śmieci oferują im nie lada pożywienie. Im trudniej znaleźć pokarm w lasach, tym częściej zapuszczają się w tereny zasiedlone, przez co zagrożeni są zarówno ludzie, jak i uprawy czy ogródki. Jak pozbyć się dzików? Czy istnieje jakiś prosty sposób? Oczywiście, czytaj dalej, by się dowiedzieć.

 

Buchtowanie dzików – jak mu zaradzić?

Dobrze wiemy, jak szybko dziki potrafią ryć w ziemi, zostawiając ją całkowicie rozkopaną. Zbiory mogą być całkowicie lub częściowo zniszczone, dlatego trzeba się jakoś przed tym bronić, nie mówiąc już o zagrożeniu dla ludzi. Dzik sam w sobie zaatakuje jedynie w ostateczności, a fakt, że do nas podchodzi zazwyczaj wiąże się zwyczajnie z tym, że zwierzęta te mają bardzo słaby wzrok i zaciekawione zapachem podchodzą bliżej. Gdy dostrzegą człowieka zazwyczaj uciekają. Sprawa ma się jednak inaczej, kiedy locha ma młode. Wówczas może zaatakować prewencyjnie, a tego oczywiście chcemy uniknąć. Dziki w kukurydzy są bardzo niebezpieczne, bo mogą stwierdzić, że są w zaułku, przez co muszą zaatakować napastnika. Dlatego tak ważne jest, by nie dopuścić dzików do swoich upraw. Rozwiązaniem może być świetny repelent, który skutecznie odstrasza dziki od upraw. Jest to Wildgranix, który bardzo dobrze działa i jest naturalny, przez co nie niszczy środowiska i nie zagraża samym zwierzętom.

Wildgranix, czyli jak pozbyć się dzików

Dzięki korzystaniu z repelentu Wildgranix możesz mieć pewność, że dziki nie podejdą w miejsce, a którym rozprowadzisz repelent. Dzieje się tak, gdyż repelent imituje zapach wilka, którego dziki boją się i będą omijać ten obszar z dala, by nie paść ofiarą tego drapieżnika. Jak to się dzieje? Na bardzo prostej zasadzie, co potwierdziły badania przeprowadzone na uniwersytecie w Barcelonie. Dziki mają dobrze rozwinięte zdolności adaptacyjne, dlatego też jeśli nie ma pożywienia, kierują się w stronę zamieszkałych terenów, gdzie bardzo łatwo o pokarm. Jeśli jednak poczują zagrożenie, są w stanie zrezygnować z łatwego dostępu do pożywienia, dzięki czemu nasze uprawy czy ogródek będą bezpieczne. Imitowanie zapachu drapieżnika jest więc kluczowe, dla efektywnego pozbycia się niechcianych, ryjących w ziemi gości, którzy wyjedzą wszystkie zbiory.

 

Wildgranix – jak działa?

Ze względu na silną woń, dziki są w stanie wyczuć zagrożenie z daleka, jednak by miało to miejsce, trzeba dobrze zastosować repelent, który umożliwi pozbycie się dzików na dobre. Należy go stosować w pasie o szerokości 2 metrów, przy granicy pola lub działki. Tak rozprowadzony preparat skutecznie eliminuję możliwość wejścia szkodników na tereny uprawne. Każdy kto uprawia role wie, jak ogromnym problemem są wszelkie szkodniki, które wyjadają plony, a dziki dzięki swojej umiejętności adaptacji rezygnują z poszukiwania pożywienia, skoro mają darmowe stołówki w postaci ogródków, koszy na śmieci lub właśnie upraw rolnych. Najczęstszym problemem są oczywiście dziki w ziemniakach, gdyż nawet posiadając małą uprawę ziemniaków, z nocy na noc możemy zastać rozkopane pole i wyjedzone ziemniaki. Dlatego repelent Wildgranix jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli pozbyć się szkodników na dobre.

 

Dziki to niebezpieczeństwo

Warto pamiętać również o tym, że nie są to jedynie szkodniki, ale zagrożenie, gdyż dziki przede wszystkim roznoszą różnego rodzaju choroby, co jest bardzo niebezpieczne, a ponadto najczęściej przechodzą przez drogą lub na nią wbiegają. Wówczas może dojść do wypadku samochodowego, co zazwyczaj jest opłakane w skutkach. Dlatego też repelent można stosować zarówno przy rolnictwie, jak i zapobieganiu wybieganiu dzików na drogi, szczególnie te, po których prędkość poruszania jest wysoka. Wildgranix jest więc repelentem bardzo korzystnym, który świetnie sprawdza się w każdych warunkach. Jeśli masz problem z dzikami, to ten specyfik z pewnością pomoże Ci pozbyć się tych szkodników.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl